frumusete fara machiaj

In ultima vreme, o noua moda pare ca le-a cucerit pe vedete: acestea isi fac selfie-uri nemachiate, punctand ideea ca exista frumusete fara machiaj. Cea care ne-a uimit de multe ori cu aparitiile ei publice fara strop de rimel sau fard pe ochi este Alicia Keys, iar multe alte celebritati i-au calcat pe urme.

My sis is so amazing!!!!! This woman is all around the real deal!!! 30 years since a Black woman received a Best Comedy Actress #Emmy nom ? ?? keep shining!! Good luck!! ?? #AboutTime

A photo posted by Alicia Keys (@aliciakeys) on

Una dintre cele mai recente postari ale actritei Drew Barrymore pe Instagram este un tribut adus conceptului de frumusete fara machiaj. Ea s-a pozat de curand la plaja, aratand fresh si luminoasa fara sa fi folosit vreun produs cosmetic. „Duminica fericita tuturor. Duminica fericita!“, le-a transmis actrita fanilor.

Happy Sunday everyone! Happy Sunday!

A photo posted by Drew Barrymore (@drewbarrymore) on

Frumusete fara machiaj: ce vedete se pozeaza nemachiate

Nu este prima data cand Barrymore isi arata chipul fara machiaj, lucru uimitor mai ales daca luam in calcul faptul ca ea are propria linie de produse de make-up, scrie huffingtonpost.com. Vedeta a postat un selfie fara machiaj chiar si cand a implinit 40 de ani.

Pe lista cu vedete care vor sa promoveze faptul ca exista frumusete fara machiaj se mai afla si Gwyneth Paltrow, care a postat o imagine cu ea fara machiaj anul acesta, cand a implinit 44 de ani.

#nomakeup for my 44th birthday, embracing my past and future. Thank you for the instalove #goopgoesmakeupfree @goop

A photo posted by Gwyneth Paltrow (@gwynethpaltrow) on

Cameron Diaz si-a aratat si ea imperfectiunile tenului pe Instagram, pentru a atrage atentia asupra procesului de imbatranire a pielii. De curand, ea si-a lansat o carte de lifestyle, numita Longevity, in care a strans mai multe informatii despre cum sa intarziem aparitia ridurilor si cum sa ne bucuram timp indelungat de frumusete fara machiaj.

Cindy Crawford arata foarte bine nemachiata, chiar daca a implinit 50 de ani, si a dovedit lumii intregi ca este mandra de frumusetea ei naturala printr-o postare pe Instagram.

First day at 50. Thank you for all of the birthday wishes yesterday! ?•

A photo posted by Cindy Crawford (@cindycrawford) on

Te intrebi daca exista frumusete fara machiaj? Salma Hayek, una dintre cele mai frumoase femei din lume, este de parere ca ar trebui sa folosim mai rar produse de make-up si sa ne bucuram de chipul nostru, asa cum este el.

Wet hair, no make up, no filter, no retouch, but very good light. #hair #nomakeup #nofilter #noretouch #light

A photo posted by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on

Heidi Klum i-a impresionat pe fanii din intreaga lume cand a postat imagini cu ea fara strop de machiaj pe Instagram.

…..dreaming ….❤️

A photo posted by Heidi Klum (@heidiklum) on

?

A photo posted by Heidi Klum (@heidiklum) on

On my way to WORK WORK WORK WORK WORK WORK @projectrunway #nyc #rihanna ?

A photo posted by Heidi Klum (@heidiklum) on

Citeste si: Gwyneth Paltrow nemachiata la 44 de ani: care sunt secretele ei.

Foto: Guliver