Show-ul anual care strange laolalta nume importante din industria muzicala a avut loc ieri seara, 28 august, la New York, in Madison Square Garden. Chiar daca se spune ca editia din 2016 nu a fost atat de impresionanta ca in anii trecuti, un lucru e sigur: vedetele au continuat sa faca valuri cu tinute extravagante la Gala MTV Video Music Awards.

Beyoncé, Rihanna, Britney Spears si Rita Ora sunt doar cateva dintre divele care au defilat pe covorul rosu. Tot ele sunt si cele care au atras toate privirile cu tinute extravagante la Gala MTV Video Music Awards 2016.

Tinute extravagante la Gala MTV Video Music Awards : Beyoncé si fiica ei, Blue Ivy, au stralucit in lumina reflectoarelor

Fara doar si poate, cele doua au reprezentat atractia serii! Soția rapperului Jay Z a stralucit, la propriu, in cadrul Galei laureaților Premiilor MTV 2016, si a socat cu tinuta ei de-a dreptul provocatoare.

A photo posted by Beyoncé (@beyonce) on

Pe covorul rosu, Queen Bee a purtat o rochie transparenta, bleu, cu guler de pene, semnata Francesco Scognamiglio. Diva a optat pentru accesorii foarte scumpe, cercei cu pietre de smarald, dar si alte bijuterii marca Lorraine Schwartz, care au costat cel putin 13 milioane de dolari.

A photo posted by Beyoncé (@beyonce) on

Nici micuta Blue Ivy nu s-a lasat mai prejos, care a pozat intr-o superba rochie  de printesa, cu tulle si satin, creatie Mischka Aoki, in valoare de aproape 11.000 de dolari. In plus, aceasta a purtat pe cap o tiara stralucitoare si a egalat-o pe mama sa la capitolul eleganta.

Beyoncé a plecat acasa cu cele mai multe premii, printre care si cel pentru videoclipul anului, reusind astfel sa depaseasca recordul Madonnei de premii MTV, castigate de-a lungul carierei.

Iata si alte tinute extravagante la Gala MTV Video Music Awards!

Britney Spears s-a intors pe scena VMA dupa zece ani de absenta

So ready for this night ✨??#VMAs

A photo posted by Britney Spears (@britneyspears) on

Rihanna a fost premiata pentru intreaga ei activitate si a incins atmosfera pe scena

Drake presents Rihanna with the the Video Vanguard Award during the 2016 MTV Video Music Awards.

A photo posted by Rihanna Daily (@rihannadaily) on

#WORK #WORK #WORK #WORK #WORK #WORK ? #VMAs

A photo posted by Rihanna Daily (@rihannadaily) on

Ariana Grande si Nicki Minaj au cantat impreuna

?

A photo posted by Nicki Minaj (@nickiminaj) on

I love you forever @nickiminaj ??

A photo posted by Ariana Grande (@arianagrande) on

Kim Kardashian si Kanye West au venit impreuna la Gala MTV Video Music Awards, infirmand astfel zvonurile ca relatia lor e pe cale sa se destrame

O aparitie curajoasa, insa nu foarte bine vazuta de designeri. Rita Ora a fost criticata pentru tinuta ei!

Amber Rose a impresionat nu doar cu bustul generos, ci si cu bijuteriile Borgioni

#Vmas ?

A photo posted by Amber Rose (@amberrose) on

Tinashe arata superb in aceasta tinuta, nu-i asa?

Hailee Steinfeld a purtat o rochie Balmain si sandale semnate Giuseppe Zanotti

TONIGHT at the VMA’S. I can’t wait for you all to see my movie #EdgeOf17.

A photo posted by hailee steinfeld (@haileesteinfeld) on

Alicia Keys, intr-o rochie Just Cavalli si fara nici un strop de machiaj

We ready… #VMAs

A photo posted by Alicia Keys (@aliciakeys) on

Daca ti-a placut articolul cu tinute extravagante la Gala MTV Video Music Awards, citeste si care sunt Cele mai hot cupluri de la noi.

Foto: Guliver/Instagram